Pochybnosti o správnosti nameraných hodnôt spotreby tepla

Bývam v bytovke na Lotyšskej ulici. Máme namontované na radiátoroch merače tepla s dialkovým odpočtom. Odčítanie a rozpočítavaie dodaného tepla na vykurovanie zabezpečuje pre správcu bytov firma Techem. Vzhľadom na neodôvodniteľnú spotrebu tepla uvedenú vo vyúčtovaní za rok 2013 mám pochybnosti o správnosti nameraných hodnôt. Namerali v mojom byte 2 násobok odobratetého tepla oproti roku 2012 a 4 násbok spotreby toho, čo mala suseda o poschodie vyššie, ktorá využíva byt celý rok. Moje pochybnosti sú o to silnejšie, že v byte sa zdržiavam maximálne jeden deň v týždni, niekedy ani to nie, a vo vykurovacom období okrem tej jednej noci mám vypnuté radiátory. Poslala som na správcu reklamáciu, aby firma Techem preverila funkčnosť mearačov tepla asprávnosť odpočtov v mojom byte. V odpovedi uviedli, že moja reklamácia je neopodstatnená a pokiaľ mám záujem o preverenie funkčnosti meračov, musím si to zaplatiť. Chcela by som vedeiť koľko by stálo preskúšanie funkčnosti súčasných meračov. Ja som aj po mesiaci úplne vykolajená z tých hodnôt, čo mi namerali a vykázali vo vyúčtovaní. Nedoplatok, ktorý som musela zaplatiť za rok 2013 bol vo výške 457 €. Ďakujem vopred za Váš čas a odpoveď na moju otázku.

Napísal/la: Ing. Sibyla Szabóová o 10:18:36, dňa 2014-08-05

<< Späť zobraziť všetky otázky

Naša odpoveď

Odpoveď zobrazíte po prihlásení.

Cenová ponuka a obliadka zadarmo

Cenovú ponuku vám vypracujeme na požiadanie. Všetkým klientom ponúkame obhliadku miesta montáže úplne bezplatne. Kontaktujte nás.

Technická údržba budov s. r. o.

Spoločnosť Technická údržba budov s. r. o. bola založená v roku 2012 s cieľom špecializovať sa na výmenu vodomerov, meračov tepla a zabezpečiť služby komplexnej starostlivosti o údržbu budov.

kontakt | referencie | cenová ponuka

Cenová ponuka

Vyžiadajte si cenovú ponuku prostredníctvom online formuláru alebo nám zanechajte vaše telefónne číslo a my vám zavoláme späť.

Neváhajte nás kontaktovať aj telefonicky na
0948 140 760

Zavoláme Vám?Sídlo

Snežienková 9
Bratislava 831 01

Kontaktujte nás

0948 140 760
ks.but@ofni

© 2012 www.tub.sk

Všetky práva vyhradené
Späť na úvod